...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

چیز ویژه


۲۸ اسفند ۱۳۹۴

آریایی نیستی اگه منفجر نکنی!

وحید میرزایی

خوشبختانه شب چهارشنبه‌سوری نیز علیرغم تبلیغات منفی عده‌ای هنرمند و تشکیل کمپین در جهت تضعیف این سنت اصیل آریایی، به بهترین شکل انجام پذیرفت و جوانان عزیز نشان دادند کم‌اهمیت جلوه دادن این سنت در حد پریدن از روی آتش یا خواندن چند شعر از شاهنامه هرگز نمی‌تواند حس آریایی آدم را همچین خوب ارضا کند. جوانان نشان دادند دوست دارند قشنگ بزنند بتراکانند تا این حسشان ارضا شود و الحق‌والانصاف که کم نگذاشتند. دست مریزاد. خوشبختانه صدا و سیما نیز با پخش مستند‌ها و تبلیغات متعدد در جهت عدم استفاده از ترقه و مواد منفجره و آتش زا در این شب عزیز، توانست مثل همیشه با توجه به احساس لجبازی عجیبی که مردم نسبت به صدا و سیما دارند و هر چه برنامه می‌سازند، مردم دقیقا برعکس آن را عمل می‌کنند، در جهت انجام عملیات چهارشنبه‌سوری گام مؤثری بردارد. در اینجا قصد داریم گزارشی مختصر از این مراسم و حواشی آن تقدیم حضورتان کنیم. خواندن ادامه متن به افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمی‌شود.
– شرق تهران در شب چهارشنبه‌سوری صحنه درگیری‌های شدیدی بود. گزارش‌ها حاکی از تبادل شدید آتش و مهمات میان افراد حاضر در فلکه دوم تهرانپارس و میدان نارمک بود.
– در جنوب کشور فردی که اصرار داشت «سی دخت هاجرو، خودشو توگل می‌پلکاند» در اثر برخورد جرقه‌ی فشفشه به چشمانش و نداشتن دید لازم به سمت زاغه مهمات حرکت کرد و باعث حریق و انفجار آنجا شد. دختِ هاجرو ارتباطش با وی را به شدت تکذیب کرد.
– ابوبکر البغدادی سرکده داعش در بیانیه‌ای ضمن ابراز تعجب و فرخوردگی موهای بدنش از حوادت چهارشنبه‌سوری عنوان کرد «بابا لامصبا ما دیگه تو شلوار و یقه‌ی ملت نارنجک اکلیل‌سرنجی نمی‌اندازیم.»
– یک منبع آگاه که اگرچه خواست نامش فاش شود اما در اثر برخورد یک عدد ترقه کپسولی بر روی لب و دهانش، قدرت تکلم خود را از دست داد، نوشت «کره‌شمالی در هیاهو و سروصدای چهارشنبه‌سوری در ایران، ۳ بمب هیدروژنی را در حوالی پل گیشای تهران با موفقیت آزمایش کرد.»
– بانکیمون دبیر کل سازمان ملل در اقدامی عجیب و بی‌سابقه از حوادث چهارشنبه‌سوری ابراز نگرانی نکرد چرا که از ترس مجبور شد با تدابیر امنیتی شدید به دستشویی اضطراری پشت سازمان ملل برود و فرصت نکرد ابراز نگرانی کند. منابع آگاه از رفت و آمد پیاپی وی در شب گذشته به دستشویی خبر دادند. سخنگوی سازمان ملل در اینباره گفت «بنده خدا تاحالا اینطور نشده بود.»
– شبکه سی‌بی‌اس گزارش داد «اتحادیه اروپا در جلسه‌ای اضطراری رزمایش شب گذشته موسوم به چهارشنبه‌سوری در سراسر ایران را قدرت‌نمایی و ماجراجویی ایران در منطقه دانست و خواستار تحریم‌های شدید علیه ایران شد.» / چیزنا chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>