...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۱۷ بهمن ۱۳۹۴

آیا در جشنواره خندیده‌ای؟

شهرام شهیدی

– یکی از مزیت‌های شغل پزشکی به سینماگری این است که آدم در پزشکی می‌تواند اشتباه‌های خودش را دفن کند اما سینماگر تا آخر عمر باید اشتباهاتش جلوی چشمش اکران شود و حرف بشنود.
– یکی از خبرنگاران از کارگردان فیلم پرسید ساخته جدید شما کمدی است یا تراژدی؟ کارگردان داشت من‌و‌من می‌کرد چه جوابی بدهد که یکی از بین جمعیت گفت بستگی داره به فروشش. خوب بفروشه کمدی است و بد بفروشه تراژدی!
– در سالن پرسش و پاسخ با عوامل فیلم یکی از کارگردان‌های مشهور سینمای کشور نشسته بودیم. یکی از منتقدان به جناب کارگردان گفت من به شخصه فیلم بعدی شما را بیشتر می‌پسندم. کارگردان برجسته کشور با تعجب گفت: ساخت آن که هنوز تمام نشده. منتقد هم نه گذاشت و نه برداشت و گفت: من هم به همین خاطر عرض می‌کنم آن بهتر است!
– نمی‌دانم بعضی فیلمسازانی که با همان اثر اولشان موفق شده‌اند خودشان را نشان دهند چرا هوس می‌کنند دومین فیلم‌شان را هم خیلی زود بسازند و کاری کنند که آدم حس کند موفقیت اولشان هم شانسی بوده. یکی داشتن چیزی، نشان بد بودنش نیست که. «ایزوپ» فیلسوف و طنزنویس یونان قدیم نوشته: ماده روباهی، ماده شیری را که فقط یک بچه شیر به دنیا آورده بود به ریشخند گرفت. ماده شیر در جواب روباه گفت: بله خب. فقط یک بچه. اما یک بچه شیرررررر!
– چند تا بچه داشتند در محوطه سینما با هم کل‌کل می‌کردند. اولی گفت بابای من هفته‌ای دوبار دوش می‌گیره. بچه دوم گفت این که چیزی نیست، بابای من هفته‌ای سه بار میره حمام. سومی گفت پدر من آن قدر خودش را تمیز نگه می‌داره که اصلا احتیاج نداره بره حمام. تا این را شنیدم به نظرم رسید که برخی فیلم‌سازان ما هم همین طوری فیلم می‌سازند. یعنی جوری خودشان را آلوده چیزی نمی‌کنند که سال‌ها نیاز به حمام نداشته باشند! / چیزنا chizna.ir

2 دیدگاه

  1. محسن می‌گه:

    “من به شخصه فیلم بعدی شما را بیشتر می‌پسندم” تیکه خفنی اندخته که فیلمساز معروف آچمز شده ها!

  2. دیاکو می‌گه:

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>