...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۱۶ آبان ۱۳۹۴

اتوبوسی برای کرم

رضا ساکی

خبر اول از نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری است که امسال با شور و نشاط خاصی برگزار می‌شود. پس آب دست‌تان هست زمین بگذارید و به این رویداد بزرگ فرهنگی بپیوندید. امسال نمایشگاه مطبوعات خیلی خاص است. نمی‌توانم بگویم چه قدر خاص اما خودتان بیایید متوجه می‌شوید که چه قدر خاص است.

***

خبر بعدی درباره بانوان است. تیم ملی فوتسال بانوان ایران که قهرمان آسیاست به جام‌جهانی فوتسال نمی‌رود. شاید فکر می‌کنید چون شوهرشان اذن نداده‌اند؟ خیر. ربطی به شوهر ندارد. شاید فکر می‌کنید شرکت بانوان ایرانی در جام‌جهانی زشت است. خیر زشت نیست. تیم ملی فوتسال بانوان در جام‌جهانی شرکت نمی‌کند چون کشور گوآتمالا در ایران سفارتخانه ندارد و برای گرفتن ویزای این کشور، مجبورند به آلمان سفر کنند، اما مشکل اساسی دیگر این است که برای سفر به آلمان هم نیازمند گرفتن ویزای شنگن هستند که الان برای آن کار دیر است و در نتیجه سفر تیم ملی فوتسال بانوان -که قهرمان آسیا هستند- به جام جهانی لغو شده است. کلا بانوان اگر شانش داشتند که بگذریم… به هر حال خبر رسیده است که روحانی کلیدش را از جیب درآورده است و قرار است بانوان به مسابقات بروند البته اگر شوهرانشان بگذارند.

***

شما بهتر از من می‌دانید که در خارج حتی در خیابان‌ها، سرعت اینترنت این قدر بالاست که می‌توانید به راحتی هر کاری با اینترنت بکنید. البته نه هر کاری چون با اینترنت مگر چه کاری می‌شود کرد جز دانلود و آپلود؟ امروز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داده است که تا پایان آذر سرعت اینترنت حدود دو برابر خواهد شد. با تشکر از وزیر محترم فقط من کمی نگران آن کلمه حدود هستم. می‌ترسم حدود نگذارد سرعت دو برابر و اصلا همینی هم که داریم بر فنا برود.

***

از امروز اتوبوس ایدز در تهران مستقر می‌شود تا به مردم مشاوره و تست رایگان بدهد. خیلی ممونیم از مسئولین که به فکر هستند اما تقاضا می‌کنیم که یک اتوبوس برای آنها که مرض و مشخصا کرم دارند هم بگذارند تا به حال این شهروندان عزیز هم رسیدگی شود.

***

می‌دانید که طرح خرید کالای بادوام ایرانی از امروز شروع شده است اما همچنان پیشنهاد می‌کنیم که صبر کنید تا باگ قضیه را پیدا کنند تا بتوانید با همین طرح کالای بادوام خارجی بخرید.

***

خمیر مرغ بازار تخم‌مرغ را به هم زد. این هم یکی از خبرهای امروز است. خبر که فقط نباید درباره سیاست باشد اتفاقا مرغ به همراه تخم و خمیرش خیلی بیشتر مهم هستند چون سلامتی مردم از حزب سیاسی مهم‌تر است. نیست؟
باقی بقایتان / چیزنا دات آی‌آر chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>