...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

چیز امروز


۱۳ آذر ۱۳۹۴

الهام چرخنده مادر هاچ را پیدا کرد!

شهرام شهیدی

مجری: باسلام به اولین سری مسابقات هذلولی خوش آمدید. شرکت‌کنندگان به ترتیب به سئوال‌ها پاسخ می‌دهند و برنده به دور بعد صعود می‌کند. با اجازه پرسش اول را طرح می‌کنم. «مادر هاچ زنبور عسل چرا گم شده بود؟» شرکت‌کننده اول جناب خیابانی.
جواد خیابانی: کسی که این سئوال را پرسیده قطعا توی استادیومه… من البته خودم می‌دونم اینجا استادیوم نیست و استودیو است اما تا جایی که من می‌دونم و در گزارش‌ها هم مکرر می‌گم اگه می‌خواین نتیجه رو بدونین هنوز مشخص نیست!
مجری: شرکت‌کننده شماره دو خانم چرخنده بفرمایید.
الهام چرخنده: کی می‌گه مادر هاچ اصلا اونجا بوده؟ مادر شما خودش اون جا بوده؟ مادر هاچ جایی نرفته. فقط تحت تبلیغات رسانه‌ای سانسور شده. مثل من.
مجری: از شرکت‌کننده شماره سه درخواست می‌کنم پاسخ بدهند.
دکتر روازاده: وقتی به جای طب سنتی به طب بی‌هویت فعلی بها می‌دهیم نتیجه‌اش حیرانی و سرگشتگی و گم‌شدن‌هایی است که شاهدش هستیم. مادر هاچ که هیچی مادر ترزا هم با جاش گم می‌شه.
مجری: پرسش دوم؛ «چون از نظر رییس‌جمهور تانزانیا فینال فوتبال سوپر‌لیگ آن کشور خسته‌کننده بود او از تیم‌ها خواست در دقیقه ۳۶ بازی را قطع کرده و پنالتی بزنند. به نظر شما این اقدام چه اثراتی به دنبال دارد؟»
جواد خیابانی: وقتی هنوز هم مزه‌مزه می‌کنن تا توپو بزنن! خب آدم خسته می‌شه. رییس دولت که باشه خسته‌تر می‌شه. حالا چه فرقی می‌کنه از چه طریقی ببازی. هر تیمی که ببازه یعنی اینکه بازی رو باخته!
مجری: و خانم چرخنده؟
چرخنده: من به این سئوال پاسخ نمی‌دم. اولا به من گفته بودن اینجا مصاحبه است نه مسابقه مطبوعاتی. تازه من قرار بود با گلشیفته و خانم آتشین مقایسه بشم نه بیام کنار این دو آقا بنشینم.
مجری: بعدا به شکایت شما رسیدگی می‌شه. شرکت‌کننده شماره سه… بفرمایید.
روازاده: وقتی مرغ ما مرغ نیست و ثابت شده که مرغ گوشتی فقط از دو نژاد و به‌طور مخفیانه در آزمایشگاه‌های ژنتیکی دستکاری و تهیه شده و مثل گوشت فقط با هورمون خوک پرورش پیدا می‌کنه انتظار داری فوتبال ما فوتبال باشه و رییس‌جمهور تانزانیا هم رییس‌جمهور درست و حسابی؟ وقتی این مرغ را به خورد رییس‌جمهوری می‌دهند نتیجه‌اش همین است.
مجری: سئوال آخر. «به نظر شما مهران مدیری چرا اسم سگ سریالش را کوروش گذاشت؟»
خیابانی: امان از دست این دیرک دروازه، یه موقع به نفع تیمه، یه موقع به ضرر تیم! سوتی‌های مدیری هم مثل تیرک دروازه است. اگر از من بپرسی تیرک درست است یا دیرک می‌گویم هردو. مثل باجو و باگیو که هر دو تلفظ درستی است. یا مثل اسپانیایی‌ها که «v» وسط رو «b» می‌خونن مثل والنسیا که بالنسیا خونده می‌شه. بنابراین چیزی که پخش می‌شه با چیزی که هست متفاوته. الان هم چون هر چه دقایق بیشتری از مسابقه سپری می‌شه به پایان مسابقه نزدیک‌تر می‌شیم، بنابراین من سکوت می‌کنم.
الهام چرخنده: من با اینکه اییییییش از برنامه‌های مفرح مدیری حالم بد می‌شه و کهیر می‌زنم اما از این برنامه‌اش خوشم اومد.
روازاده: اصلا کسی نیست بپرسد چرا باید سگ داشته باشی که اسمش را بگذاری کوروش، بزرگمهر یا شهرام؟ سگ داشتن یا نداشتن. مساله این است. فرع را چسبیده‌اید و اصل در خانه شما می‌خزد و فردا صبح می‌بینید بلند شده‌اید و مثل پینوکیو که خر شد شما واق‌واق می‌کنید. غربی‌ها را ببینید. چون سگ دارند دوست دارند هی پاچه ما جهان سومی‌ها را بگیرند.
مجری: بیینندگان جان. به نظر شما چه کسی برنده شد؟ نام برنده پیشنهادی خود را به سامانه ما پیامک بزنید.
خیابانی: با شماره ۲۰۱۳ تماس بگیرید و پیامک بدید! / چیزنادات‌آی‌آر chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>