...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۲۷ مرداد ۱۳۹۵

تب می‌زنی؟

رضا ساکی

چند روز پیش بود که دیدم یکی در تلگرام برایم نوشته است: سلام تب می‌زنی؟ وقتی پیامش را باز کردم برادرم پیشم نشسته بود. فوری بلند شدم که برادرم نبیند طرف برایم چه نوشته است. احساس کردم شنیع‌تر کار عالم را از من می‌خواهد. سریع در گوگل تب زدن را جست‌وجو کردم. گوگل بسیار بسیار چیزهای بی‌تربیتی آورد اما چیزی خاصی درباره تب زدن پیدا نکردم. با خودم گفتم لابد تب زدن ترکیبی از چند چیز بی‌تربیتی است. به یاد پروفایل طرف افتادم. عکس گل رز داشت اما وقتی پروفایلش را بررسی کردم وعکس‌های دیگرش را دیدم عرق سردی بر پیشانی‌ام نشست. طرف مرد بود. یعنی اگر برادرم می‌دانست یک مرد می‌خواهد با من تب بزند چه فکری درباره‌ام می‌کرد؟ خانواده‌ام چه می‌گفتند؟ در همین فکرها بودم که دوباره سلام تب می‌زنی؟ جوابش را ندادم و باز جست‌وجو کردم ببینم تب زدن یعنی چه؟ هر چه سایت تخصصی بی‌تربیتی و بی‌ادبی و رازبقایی بود دیدم اما خبری از تب زدن نبود. در همین جست‌وجو بودم که طرف این بار نوشت: استاد تب می‌زنی؟ با خودم لابد مشکلی دارم که این آقا متوجه آن شده و لابد من را در آن کار استاد می‌داند. دیگر معطل نکردم و خواستم با پلیس فتا تماس بگیرم که با خودم گفتم احمق می‌خواهی پلیس بداند تو اهل تب زدنی؟ خلاصه بی‌خیال شدم و سعی کردم این خاطره را فراموش کنم و پاسخی به آن آقا ندهم.
دو روز اما دوباره یکی پیام داد که اهل تب زدن هستی؟ توی اداره بودم و تلگرامم باز بود و یکی از همکاران هم پیشم نشسته بود که یکی پیام داد اهل تب زدن هستی؟ تا خواستم پیام را ببندم همکارم پیام را دید و گفت: این تب زدن بددردی شده. سرخ شدم و گفتم: راستش این دومین نفر است. خیلی راحت گفت: خب تب زن. گفتم: تب بزنم؟ خجالت نمی‌کشی؟ گفت: خجالت ندارد که تو لینک می‌دهی و او من لینک می‌دهد. حس کردم معناهای بی‌ناموسی بسیاری در این لینک دادن و لینک گرفتن نهفته است اما تا خواستم بخوابانم بیخ گوش همکارم گفت: تبادل کانال در تلگرام مرسوم است. خجالت نکش تب بزن.
باقی بقای‌تان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>