...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۱۲ آبان ۱۳۹۴

تلگرام هم برای ما شده زندگی

رضا ساکی

امروز را هم با تلگرام شروع می‌کنیم که از نان شب برای ما واجب‌تر است. آفتاب‌یزد نوشته است: «علی‌رغم مخالفت و تلاش‌های دولت، آماده خداحافظی با تلگرام باشید». البته خداحافظی که نمی‌کنیم، مگر از فیس‌بوک خداحافظی کردیم؟ تازه ما که ماندیم آقای ظریف و بقیه هم آمدند. در تگلرام هم می‌مانیم تا آخر اما اگر زور فیلترش زیاد بود می‌رویم سراغ یک پیام‌رسان دیگر. در همین زمینه وزیر اطلاعات گفته‌اند: «حق نداریم در زندگی افراد سرک بکشیم». خدمت ایشان عرض می‌کنیم که ممنونیم از حسن نظرتان، والا این تلگرام هم برای ما شده زندگی.

***

ان‌شاالله که سفره‌تان همیشه پربرکت باشد اما بدانید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: «عده‌ای از مردم با سفره‌های خالی روبرو هستند». این خبر نشان‌دهنده این است که بعد از او، کس دیگری به فکر آوردن پول نفت بر سر سفره مردم نبود و سفره‌ها خالی ماند و ب.ز هم که فقط دارایی‌هایش را به رخ می‌کشد و طلب ۱۳۰ هزارتومانی ما را نمی‌دهد اینترنت‌مان را تمدید کنیم.

***

اطلاعات نوشته است: «حقوق‌بگیران از هفته آینده کارت اعتباری خرید کالای ایرانی می‌گیرند». به سلامتی. حالا منتظر باشید ببینید چگونه با همین کارت سامسونگ و ال‌جی و سونی و آیفون می‌خرند. می‌گویید نمی‌شود؟ پس هنوز با هم‌وطنان‌تان آشنا نیستید.

***

اما از محققان موسسه تحقیق و مطالعه افزایش سن دانشگاه هیدلبرگ آلمان بخوانید که دریافته‌اند مصرف سبزی می‌تواند باعث کاهش ریسک آلزایمر شود. البته شما زیاد به این هیدلبرگی‌ها اعتماد نکنید چون این تحقیقات روی سبزی‌هایی انجام شده است که با آب فاضلاب آبیاری نشده‌اند.

***

و خبر آخر خبر تلخی است: «بازداشت راننده سرویس به اتهام آزار دانش‌آموز». یادتان باشد می‌توانید در خانه یک فن به فرزندتان آموزش بدهید که حساب این جانی‌‌ها را کف دست‌شان بگذارند. این فن را اتفاقا بچه‌ها خوب می‌توانند انجام بدهند، چون موضع خوبی نسبت به هدف دارند. این فن اگر خوب اجرا شود تا نیم ساعت فرد مورد نظر را روی زمین می‌خواباند و پلیس حتی در ترافیک روزهای بارانی هم می‌تواند به راحتی او را دستگیر کند.

باقی بقای‌تان / چیزنا دات آی‌آر chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>