...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۱ دی ۱۳۹۴

دائمی، نه موقتی

رضا ساکی

دیشب یلدا خوش گذشت؟ وجدانا کتاب خواندید؟ نظامی خواندید؟ شاهنامه خواندید؟ وژدانا خواندید؟ می‌دانید کتاب نخواندن چه بلایی بر سر ما می‌آورد؟ می‌دانید؟ عمرا نمی‌دانید. من در پایان این نوشته چیزی به شما خواهم گفت که از تعجب شاخ دربیاورید.

سرخط خبرها:

ایرنا: روند کاهشی مصرف شیر ادامه دارد، سالمندی در ایران ۲۰ سال زودتر رخ می دهد.
یعنی دیگه نیاز نیست برامون دعا کنن الهی پیرشی جوون. خودمون خودبه‌خود پیر می‌شیم.

ایسنا: تعدادی از کاربران تلگرام دیروز هنگام ارسال بعضی از پیام‌ها خطایی دریافت کردند که به آنها می‌گفت اجازه ندارند و نمی‌توانند با توجه به محدودیت‌های داخلی کشور بعضی از پیام‌ها را برای دیگران ارسال کنند. به نظر می‌رسد این آغازی برای شروع فیلترینگ هوشمند تلگرام در ایران باشد.
خب چرا چیزهایی را برای هم می‌فرستید که باعث می‌شوید فیلترینگ هوشمند اعمال بشود. یعنی یک لحظه فکر نمی‌کنید شاید این چیز را اشتباه برای فرد دیگری بفرستید؟ می‌دانید میزان خودکشی در اثر فرستادن فایل بی‌تربیتی برای مدیرعامل شرکت چند درصد است؟ نکنید این کار را.

سازمان بهزیستی اعلام کرد: بیست درصد ازدواج‌ها موقت هستند.
وقتی ازدواج دائم هست چرا موقت؟ به طور دائم بروید زندگی کنید دیگر. از چه می‌ترسید؟ از مهریه؟ مسکن؟ دعوای زن‌وشوهری؟ تعهد؟ بچه؟ بچه؟ بچه؟ بچه مگر ترس دارد؟ بچه به این نازی. بعد مگر در موقت امکان تولید بچه وجود ندارد؟ ببخشید البته اصلا قصد دخالت در امور زندگی شما را ندارم. به هر حال در موقت هم شما به هم تعهد دارید؟ ندارید؟ یعنی الان اگر کسی همسر موقت شما را بدزدد شما دنبالش نمی‌کنی؟ می‌گویی عیب ندارد بگذارد ببرد، موقتی بود؟

ستاره صبح: تحصیل‌کرده‌ها زندگی پایدارتری دارند.
به جای این که صبح تا شب توی تگلرام و اینستاگرام و فیس‌بوک باشی برو درست را بخوان تا فرداروز زندگی پایدارتری داشته باشی عزیزم.

و اما کتاب‌‌نخوانی این بلا را سرمان آورده است؛
استاد پرسیده بود: قصه‌های عاشقانه نظامی را نام ببرید. شاگرد نوشته بود: لیلی و مجنون، خسرو و شیرین، شیرین و فرهاد، فرهاد و خسرو!
همین‌طور پیش برویم رستم و سهراب هم بله!

باقی بقای‌تان / چیزنا دات آی‌آر chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>