...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۱۰ شهریور ۱۳۹۵

در کنسرت لپ را نبوسید

رضا ساکی

درست است که ما از لغو کنسرت و هر برنامه‌ هنری و فرهنگی می‌نالیم اما همیشه نباید یک‌ طرف ماجرا را ببینیم. باید ببینیم آن طرفی که کنسرت‌ها را لغو می‌کند و یا مانع برگزاری آن می‌شود چه می‌گوید. آیا ممکن است حرف او هم منطقی باشد؟
امروز سخنگوی وزارت ارشاد تأکید کرده است: «اگر مجریان کنسرت بخواهند تعهدات خود را اجرایی نکنند، ممکن است در طول برنامه، خودمان کنسرت را لغو کنیم. کما این‌که این اتفاق افتاده و برنامه‌ای که ضوابط و معیارها را رعایت نکرده، اجازه اجرای دوباره نگرفته است.»
یعنی کار به جایی رسیده است که این بار خود وزارت ارشاد ممکن است کنسرت را لغو کند و حتا ممکن است در وسط برنامه جل‌وپلاس تماشاگران را بریزد توی خیابان. راستش به نظرم گاهی حق دارند. بگذارید مثال بزنم. شما در خانه خودتان می‌توانید هر طوری که می‌خواهید لباس بپوشید و یا نپوشید و هر طور دل‌تان می‌خواهد می‌توانید با موسیقی حال کنید. شما تا زمانی که پرده خانه‌تان بسته است می‌توانید هر کاری بکنید اما اگر پرده باز بود لابد کمی رعایت می‌کنید. ماجرای کنسرت رفتن هم همین است. بارها از شما خواهش کرده‌‌ام برای رفتن به کنسرت طوری لباس بپوشید که اگر سی‌سی‌ان آنجا بود بتواند تصویر شما را پخش کند چون برخی طوری کنسرت می‌رود که حتا فاکس‌نیوز هم از پخش آن معذور است.
بنده بارها عرض کرده‌ام که اگر می‌خواهید در کنسرت عکس بگیرید طوری عکس بگیرید که اگر عکس دست یک آدم عوضی افتاد نتواند از آن سواستفاده کند. یا بارها عرض کرده‌ام فقط به دستان خودتان دست بزنید. شما اگر سه ساعت در یک کنسرت دست بزنید کسی متعرض شما نمی‌شود. پس تا می‌توانید باید مواظب دست‌هایتان باشید که جز به خودتان، به جای دیگری نخورد.
بارها عرض کرده‌ام که گفتن کلمات محبت‌آمیز در کنسرت اشکال ندارد ولی نمی‌دانم چرا برخی عادت دارند بعد از گفتن عزیزم دوستت دارم حتما لپ طرف را ببوسند. البته من می‌دانم آن کسی که شما سرت را روی شانه‌اش گذاشته‌ای همسر توست اما دیگران که نمی‌دانند و هی وسط کنسرت می‌آیند و تذکر می‌دهند و آخر سر هم می‌برندتان.
خلاصه که اگر کمی رعایت کنیم بد نیست. هم به نفع موسیقی است. هم به نفع هنرمندان و هم به نفع قانون.
باقی بقای‌تان

www.chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>