...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

چیز ویژه


۶ بهمن ۱۳۹۴

راهکارهایی برای مبارزه با گرانی

حمید برزگر

بی‌شک همه تورم و گرانی ناگهانی را با پوست و گوشت و استخوان و لوزالمعده‌مان تجربه کرده‌ایم و شاید در این گیرودار علاوه بر رنده شدن اعصابمان ضرر و زیان‌هایی را هم متحمل شده‌ایم. می‌خواهم شما را با چند راهکار که مردم دیگر سرزمین‌های جهان برای نجات خود از گرانی به کار می‌برند آشنا کنم.

تا کی می‌خواهید به خود سخت بگیرید و تا جنسی گران شد آن را نخرید؟ چرا خود را آزار داده و از لذت استفاده از اجناس مورد نیازتان محروم می‌کنید؟ چرا می‌خواهید با تحریم گران‌فروش و گران‌فروشی خود را آزار دهید و اقتصاد و فرهنگ کشور را آباد کنید؟ شما هم می‌توانید به مانند بسیاری از مردم دیگر کشور‌ها به راحتی و با چند راهکار ساده زندگی خود را آباد کنید. آباد کردن کشور وظیفه شما نیست! شما فقط باید به فکر خودتان باشید و الا کلاه‌تان پس معرکه است.

• به محض اینکه از گرانی چیزی با خبر شدید آب دستتان است زمین بگذارید و با بیشترین سرعت ممکن به فروشگاه هجوم ببرید و هر چه موجودی فروشگاه از آن چیز است خریده و انبار کنید.
• به هیچ عنوان به کسی نگویید که آن چیز گران را انبار کرده‌اید، اتفاقا شما باید با حفظ خونسردی به همه امید بدهید که آن چیز ارزان می‌شود و تا می‌توانید به فروشگاه‌های دیگر مراجعه و آن چیز را خریده و بیشتر انبار کنید. به این ترتیب با نایاب شدن آن چیز، آن چیز گران‌تر می‌شود و شما که آن چیز را گران خریده‌اید حالا دیگر ارزان‌تر از زمان نایاب شدن خریده‌اید و این یک برد است.
• در خصوص چیزهایی مثل بنزین تا ساعاتی قبل از گران شدن باک بنزین خودروتان را پر کنید و تا جایی که می‌توانید ۴ لیتری، ۲۰ لیتری یا هرچند لیتری که می‌توانید از پمپ بنزین خریده و گوشه‌ای ازخانه انبار کنید. (به هیچ عنوان نگران آتش‌سوزی در اثر انباشت بنزین در خانه نباشید، این نگرانی‌ها را دیگران ترویج می‌کنند تا شما ضرر کنید) همین که دو روز بیشتر با قیمت کمتر بنزین بخرید از بقیه جلوترید.
• سعی کنید از گران شدن چیز‌ها سود حاصل کنید. این تهدید مالی را تبدیل به فرصت کنید. اخبار جامعه را دنبال و اگر خبر‌دار شدید چیزی قرار است گران شود از آن چیز به مقدار زیادی خریداری کرده و وقتی گران شد بفروشید. این راهکار در مورد چیزهایی مثل دلار، سکه و طلا و زمین خیلی جواب می‌دهد. تک‌خوری در این موارد برای شما بهتر است، اگر از قبل خبر دارید چیزی قرار است گران شود به کسی نگویید. فقط و فقط به فکر خودتان باشید.
• گرانی می‌تواند بهانه‌ای برای برد باشد. اگر کوچک‌ترین چیزی گران شد، شما دو برابر آن را به بهانه گران شدن آن کوچک‌ترین چیز روی قیمت کالای خود بکشید، اگر راننده‌اید کرایه‌تان را گران کنید، اگر دکترید ویزیت را گران کنید، اگر صاحب خانه‌اید روی اجاره بکشید. به این ترتیب شما یک باخت را به برد تبدیل کرده‌اید. اصلا هم فکر نکنید که دارید به موج گرانی دامن می‌زنید، فقط به فکر خودتان باشید.
• اگر کمپینی بر علیه گرانی چیزی به راه افتاد به هیچ عنوان به آن نپیوندید، بگذارید آن‌ها در غفلت باقی بمانند و شما از این غفلت استفاده کرده و با انجام راهکارهای بالا خود را تبدیل به برنده و اعضای ساده‌لوح آن کمپین را به بازنده تبدیل کنید.
• اما مهم‌ترین چیز این است که خود را مخالف گرانی و شاکی از شرایط نشان دهید. همیشه از گرانی، بی‌پولی و بد بودن اوضاع بنالید. بدین ترتیب کسی به شما شک نمی‌کند و شما می‌توانید در پوشش کامل این راهکارهای طلایی را به کار ببندید.

می‌دانم اجرای این راهکار‌ها برای شما سخت و طاقت فرساست و مهم‌تر از آن وجدانتان اجازه انجام این کار‌ها را به شما نمی‌دهد، می‌دانم دلتان برای کشور و مردمتان می‌سوزد اما به این فکر کنید که اگر اوضاعتان خراب شود کسی حتی یک لیوان آب دستتان نمی‌دهد. پس به فکر راحتی خود باشید و فقط به خودتان بیندیشید. وجدانتان را خفه کنید و خودتان آسوده باشید. / چیزنا chizna.ir

یک دیدگاه

  1. نادیا می‌گه:

    چه مردم عجیبی!! حالا مردم کدوم کشورن؟ من که تا به حال با چنین آدمایی برخورد نکردم!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>