...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۲۲ آذر ۱۳۹۴

راه‌کارهاى کشف پدیده «اِل‌بزرگمهر»

سوگل طالبلو

اینستاگرام این روز‌ها کمک شایانى به بالا بردن اطلاعات و تقویت روابط اجتماعى می‌کند. از آنجایى که انسان‌ها روز‌به‌روز به دنبال پیشرفت و کشف رمز و رازهاى زندگى هستند، اینستاگرام متولد شد و کار را راحت کرد. خدا خیر بده کوین سیستروم و مایک کریگر که این اپلیکیشن دوردونه را زاییدند و دسترسى ما به اطلاعات رفقا و دوست و آشنا‌ها را راحت کردند.
پدیده اینستاگرام‌بازى و تنوع قابلیت‌هاش به کنار، اصل مطلب و شاهکار اینستاگرام مربوط می‌شه به کامنت‌ها. نیرو و اطلاعاتى که در کامنت‌ها نهفته است را حتى در ویکى‌لیکس هم نمی‌توان یافت. بخصوص اطلاعات در مورد اشخاص مشهور، معروف، محبوب و منفور. همه رقمه موجود است. یکى از این شگفتى‌ها چک کردن روزانه کامنت سلبریتى‌هاست. با اندکى وقت تلف کردن و تفحص شما می‌توانید با دنیاى پر رمز و راز آن‌ها آشنا شوید. همین چند روز پیش یکى از دوستان تماس گرفت و گفت می‌دونى زنِ فلان فوتبالیست حامله است؟ تازه اونم سه‌قلو. دو تا دختر یه پسر. گفتم نه فکر نکنم، چون من آخرین دفعه که دیدمش خبرى نبود، گفت چرا اتفاقا خبر هست زیادش هم هست. تو از همه جا بى‌خبرى بدبخت. یه سرى به اینستاگرام بزنى خیلى چیز‌ها دستگیرت می‌شه. دختر خاله اون خانمى که جواب آزمایش بارداریش رو بهش تحویل داده اومده زیر یکى از پست‌هام برام کامنت گذاشته. جل‌الخالق را گفتم و به فکر فرو رفتم. صداى دوستم از پشت تلفن بلند و بلند‌تر می‌شد، تازه همون خانومى هم که سونوگرافیش کرده، اومده تو دایرکت برام جنسیت بچه‌ها رو نوشته ولى قسمم داده به کسى نگم. پس از عیان شدنِ راز به این مهمى تصمیم گرفتم به حرف دوستم گوش بدهم و یه سرى به دنیاى رمزآلود کامنت‌ها بزنم. در این جستجو‌ها خبرهاى شگفت انگیز و دست اولى گیرم آمد. فهمیدم از یک سال پیش دوست صمیمىِ همسر جان با دختر‌خاله بازیکن تیم رقیب Relationship زدند. البته از تبریک هوادار‌ها متوجه این امر خیر شدم. از فحش‌بازى عده‌اى از هوادار‌ها پى به شکر آب شدن روابط خانوادگى بازیکن تیم برق شیراز بردم. همین طور که داشتم در دنیاى کامنت‌ها سیر می‌کردم خبر مهمى دستگیرم شد، خبرى که خودم هم ازش بى‌خبر بودم. متوجه شدم بین من و همسرجان دعواى شدیدى رخ داده. ایشون بچه می‌خوان و بنده اصلا و ابدا با بچه موافق نیستم. حتى قرار شده فن پیجى روى کار بیاد که براى توافق ما نذر صلوات و ختم دعاى فرج کنند. به قدرى این بحث داغ و پر‌بیننده بود و بعضى از کامنت‌ها چنان با اطمینان و برهان نوشته شده بود که یک لحظه به خودم شک کردم. وقتى به خودم آمدم ظهر شده بود و الان سر و کله همسر جان گِلى و یخ زده پیدا می‌شد. لامصب مگه این دنیاى کامنت‌ها می‌ذاشت به دنیاى واقعى برگردم. دلم می‌خواست اطلاعات بیشترى در مورد خودم که ازشون هیچى نمی‌دونم پیدا کنم و سورپرایز بشم.
همین طور که سرچ می‌کردم و پیشرفت هاى زیادى بدست می‌آوردم، متوجه اینترنشنال بودن هوادارهاى ایرانى شدم. چه عجوبه‌هایى در مملکت داریم و اجازه می‌دهیم خیلى راحت بسوزند و پر‌پر شوند. هوادارهاى ایرانى به افتخار مهمى نائل شدند. با پشتکار و انگیزه بسیار توانسته‌اند آمار کاملى از کارهاى بد بد دیوید بکهام زمانى که ویکتوریا بکهام براى سرکشى به فروشگاه‌هایش به لندن می‌رود، کشف کنند و براى ویکتوریا جون کامنت بذارند آن هم کامنت فارسى. اطلاعاتى را رو کرده بودند که اگر ویکتوریا بکهام یک جاسوس خصوصى براى زیر نظر گرفتن دیوید استخدام می‌کرد عمرا متوجه اطلاعاتى می‌شد که کاربران ایرانى داشتند.
همه فوتبالى‌ها متوجه افت کردن کریستین رونالدو بعد از به‌هم‌زدن با ایریناشایک شده‌اند اما دلیل این جدایى چى بود را من از یک کاربر ایرانى مقیم بلژیک فهمیدم. ایشون زیر پست رونالدو نوشته بودند خاک بر سرت از بس به مادرت رو دادى و هر جا با ایرینیا می‌رفتى اونم دنبال خودت راه انداختى که آخر سر ایرینیا جون‌به‌لب شد و مهرش را حلال و جونش را آزاد کرد. فهمیدم دعواى عروس و مادر شوهرى فرا مرزیست.
و اما مشکلات مسائل مالیاتى مسى. به گفته یک هوادار ایرانى – رئالى مسى مقصر صددرصد است. با حساب و کتاب‌ها و جمع و تفریق‌هایى که زیر یکى از عکس‌هاى خانوادگى مسى نوشته بود، کاملا با هموطنم موافق شدم.
به دلایلى که از گفتنش معذورم، نمی‌توانم اطلاعاتى که از بزرگمهر حسین‌پور در کامنت‌ها بدست آوردم را در اختیارتون قرار بدم، همت کنید و یه سر به پیج خودش و فن‌پیج‌هاش بزنید تا متوجه شوید پیدایش پدیده طوفانى اِل‌بزرگمهر و چیزنالَند چگونه بوده است. / چیزنا دات آی‌آر chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>