...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۷ بهمن ۱۳۹۴

روی حرف پرستویی حرف نمی‌زنم

رضا ساکی

برخی از طرفداران بنده در چیزنا که زیاد هم هستند (الکی) روزانه برایم پیام می‌دهند که چرا درباره فلان موضوع چیزی ننوشتی و یا چرا درباره فلان موضوعات اصلا نمی‌نویسی. مثلا یکی از خوانندگان براین نوشته است: «آقای ساکی برای شما متاسفم که درباره حواشی حضور خانم معتمدآریا در کاشان چیزی ننوشتی. خاک بر سرت.» خنده داشت؟ یک نفر به من گفته است خاک بر سرت بعد شما می‌خندید؟ البته حق با مشتری است و این مخاطب عزیز حق دارد هر چه دوست دارد به من بگوید چون نتوانسته‌ام چیزی که دوست دارد را برایش بنویسم. اما خداوکیلی از من انتظار نداشته باشد که درباره همه چیز بنویسم چون درباره همه چیز نمی‌شود طنز نوشت. من سعی می‌کنم تا جایی که می‌توانم مسائل و مشکلات را به طنز بکشم اما گاهی نمی‌شود. نه این که نتوانم، می‌توانم اما نمی‌شود، یعنی مجبورم، می‌فهمی؟

بعد هم از من بهترش را دیگران گفته‌اند، مثلا آقای پرستویی گفته است: با کسانی که سرمایه‌های مملکت را غارت کردند چنین برخوردی نکردیم! بعد از این حرف من دیگر چه بگویم؟

اما از سرخط خبرهای امروز دو خبر را انتخاب کرده‌ام:

داعش ۵۰ کودک را در جنوب نینوا فروخت.

یعنی از داعش بدتر هم داریم؟ آنها چه کسانی بوده‌اند که کودکان را خریده‌اند!

یک دانش‌آموز دختر پس از ۶ ساعت حبس در اسارتگاه مردی سنگین‌وزن و دوستش توانست خود را نجات دهد. خماری مرد آدم‌ربا سناریوی فرار گروگان ۱۷ ساله را کلید زد.

این داستان در تهران اتفاق افتاده است. واقعی است و امیدوارم که آن دو آدم‌ربا را حسابی ادب کنند. خیلی حواس‌تان به خودتان باشد. همیشه آدم گیر نشئه‌ای شیشه‌کش نمی‌افتد. از کنار بروید همیشه.

باقی بقای‌تان / چیزنا chizna.ir

یک دیدگاه

  1. اکبرچیز می‌گه:

    درباره همه چیز نمی شودولی درباره اکبر چیز چرا! راحت باش در مورد من بنویس مثلا خیلی مهمم اما در مورد همه چیزم ننویسی ها بی همه چیز نیستم که یکسری چیزها دارم که خانواده نشسته بگم درست نیست، توام نگو مام نمی گیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>