...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۱۱ آبان ۱۳۹۴

زورگیری با گفت‌وگوی نسلی

رضا ساکی

آقای زنگنه وزیر نفت در پاسخ به ب.ز که گفته بود: «دو میلیارد یورو برای من پول خُرد هم نیست.» گفته است: «پول خردت را از کجا آوردی؟». آقای زنگنه همچنین گفته است: ب.ز به هر ایرانی ۱۳۰ هزار تومان بدهکار است. یعنی به هر خانواده چهار نفره ۵۲۰ هزار تومان. البته زیاد خوشحال نباشید، چون این فقط یک آمار است و اگر ب.ز همه بدهی‌هایش را بدهد باز چیزی به ما نمی‌ماسد. همچنان همان تخمه را بشکنید و سماق بمکید و مثل ال‌کلاسیکو لذت ببرید از نامه‌نگاری دوستان.

***

از بانک مرکزی خبر آمده که دستور داده است به همه اقشار مردم وام خرید کالای ۱۰ میلیونی پرداخت شود. نیت بانک مرکزی خیر است و می‌خواهد با این کار اقتصاد کشور را از تنگناهای مالی عبور دهد و احتمالا اقشار مردم را در تنگنای مالی قرار بدهد. به هر حال یک چیزی باید در تنگنا قرار بگیرد و چه بهتر که ما در تنگنا باشیم تا کشور عزیزمان. پس اگر وام خرید کالا گرفتید و بعدا در پرداخت قسط فشاری بر شما وارد شد بدانید این همان تنگناست. در تنگنا می‌بینمتان.

***

از شورای شهر تهران بشنوید که جریمه قطع درخت را ۱۸۰ میلیون تومان اعلام کرده است. البته توجه داشته باشید که اگر بفهمند شما بوده‌اید جریمه‌تان می‌کنند و اگر نفهمند جریمه‌ای در کار نیست. پس به همان روش قدیمی ریختن آهک و گازوئیل در پای درختان ادامه بدهید و خیال‌تان راحت باشد. نمونه‌اش درخت‌های ترمینال غرب که یکی‌یکی غیب می‌شوند!

***

خبر بعدی را بخوانید: «پسری ۱۱ ساله که با تهدید قمه از پسر‌های نوجوان زورگیری می‌کرد، دستگیر شد.» می‌بینید؟ برخلاف تبلیغاتی که برخی رسانه‌ها می‌کنند تا جامعه را ناامن جلوه دهند، همان‌طور که متوجه شدید در زورگیری‌ها به شدت سن‌وسال رعایت می‌شود. یعنی نوجوان از نوجوان، جوان از جوان و بزرگ‌سال از بزرگ‌سال زورگیری می‌کند و هرگز مردی ۴۰ ساله یقه بچه ۱۱ ساله را نمی‌گیرد، چون مرد ۴۰ ساله زبان بچه ۱۱ ساله را نمی‌داند و نمی‌تواند با او وارد گفت‌وگو شود و ممکن است کار به کشتن ختم شود اما وقتی هر دو طرف ماجرا ۱۱ ساله باشند قمه فقط جنبه دکوراتیو دارد و زورگیری با یک بحث نسلی انجام می‌شود و ختم به خیر می‌شود. فقط اگر بشود خانم‌ها هم از خانم‌ها زورگیری کنند خیلی خوب است. خیال‌مان از باب تردد ناموس در جامعه راحت می‌شود.

باقی بقای‌تان / چیزنا دات آی‌آر chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>