...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۱۳ آبان ۱۳۹۴

سوخاری سیاسی نمی‌خوایم نمی‌خوایم

رضا ساکی

امروز کی‌‌اف‌سی تیتر برخی روزنامه بود. بالاخره آن قدر ما نرفتیم که آن‌ها آمدند. کی‌‌اف‌سی و مک‌دونالد را می‌گویم. کی‌‌اف‌سی البته شعبه‌اش را افتتاح هم کرد اما به دلیل پاره‌ای از توضیحات پلمپ شد. اما باز می‌شود و ما هر وقت هوس ینگه‌دنیا کردیم می‌رویم و یک مرغ سوخاری به بدن می‌زنیم. البته این مرغ سوخاری با بقیه سوخاری‌های زیاد فرق ندارد چون ما در مملکت‌مان مرغ‌سوخاری‌نخورده نیستیم. یعنی می‌خوام بگویم کی‌‌اف‌سی مواظب باشد که همیشه هم راه‌های قانونی و پلمپ در دستور کار نیست. راه‌های دیگری هم هست.

***

ما در همین ستون هم چند روز پیش اشاره‌‌ای به بیماری روانی برخی مردم کردیم و گفتیم که طبق آماری که قبلا منتشر شده است یک چهارم مردم دچار اختلالات روانی هستند. امروز ستاره صبح باز هم این خبر را تیتر کرده است و به سراغ یک کارشناس رفته است. حالا مردم ما یک عیب دارند، شما باید دائم آن را توی سر مردم بکوبید؟ بقیه کشورها روانی ندارند؟ بد نیست بدانید این اختلالات روانی نامش افسردگی است نه دیوانگی. خدای نکرده فکر نکنید که از هر چهار ایرانی یکی دیوانه است. افسردگی هم اصلا می‌گویند در بالاشهر جزو کلاس‌هاست و حتی اگر افسرده نباشند برای کلاسش خودشان را به افسردگی می‌زنند.

***

خط فقر مسکن در ایران اعلام شد. آمار را نمی‌گویم تا خودتان بروید بخوانید اما چشم‌بسته بدانید که زیر خط فقر مسکن هستید. از کجا می‌‌دانم؟ معلوم است، فکر می‌کنید کسی که مایه‌دار است می‌آید چیزنا می‌خواند؟ شما دور از جان بیکاری صبح تا شب در اینترنت می‌چرخی. دوستان مایه‌دار، میان مهمانی و استخر و سفر و ویلا و ژیلا و دوردور بتوانند یک حمام بروند شاهکار کرده‌اند. اصلا آنها چه نیازی دارند بفهمند امروز چه خبر است. من و شماییم که اخبار برایمان مهم است.

***

آخرین خبر هم از سخنگوی دولت است که می‌گوید «همه پول‌های خود را صرف طرح‌هایی می‌کنیم که در دولت قبل به تصویب رسیده است» خب آنها تصویب کردند که شما بسازید. همان موقع هم معلوم بود. نبود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>