...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۲۰ شهریور ۱۳۹۵

سوراخ فوری

شهرام شهیدی

زندگی آدم ها گاهی شبیه کارتون های تلویزیونی می شود . زبل خان یادتان هست ؟ زبل خان این جا ، زبل خان آن جا ، زبل خان همه جا . حالا شده حکایت این سوراخ های ناگهانی ناشی از نشست زمین در محل های احداث خطوط متروی شهری. سوراخ فوری در کارتون مورچه و مورچه خوار را یادتان می آید ؟ الان انگار همان سوراخ فوری بالای سر ما در شهر می چرخد و یکهو هوس می کند یک جا فرود بیاید و یک سوراخ فوری تپل ایجاد کند . اتفاقا ذاتش همان سوراخ فوری همان کارتون است چون مسئولیت این ریزش های خیابانی را هم – درست مثل همان سوراخ فوری – کسی به عهده نمی گیرد.
البته خوب که فکرش را بکنید می بینید مثل هر چیز دیگری حسن هایی هم دارد . مثلا :
– تا کنون شهروندان بیشتر به خاطر استفاده از خودروها فوت می کردند . در حالی که این سوراخ های فوری باعث شده شرکت های معروف خودروسازی روسفید شوند و آمار مرگ و میرشان به گرد پای سوراخ های مترو نرسد.
– یکی دیگر از مزایای این سوراخ فوری ها ، کمک به کاهش ترافیک شهری است. اولا با ریزش خیابان و در نتیجه بلعیدن خودروها تعداد خودروهای موجود در سطح شهر کاهش می یابد . از طرفی قابل پیش بینی نبودن محل بعدی ریزش باعث می شود بسیاری از شهروندان اصلا جرات نکنند ماشین های شخصی شان را بیرون بیاورند. فکر کنید شما با یک صنمی دارید جایی می روید که خیابان شما و ماشین را ببلعد. به اهل و عیال می خواهید بگویید با کی تو چاله بودید؟
– ریزش خیابان بر اثر اقدام سوراخ فوری باعث افزایش اشتغال می شود . شما فکر کن هر سوراخ کلی بتن ریز و راننده جرثقیل و تعمیرکار و آسفالت کار و آتش نشان و… می خواهد تا ماست مالی شود ؟
– هر تهدیدی می تواند یک فرصت باشد. چه خوب که از این تهدید سوراخ فوری شهری استفاده کنیم و با برگزاری تورهای آدرنالین از توریست ها و جهانگردان بخواهیم به این تور بپیوندند . توری که در آن شما هر لحظه احساس می کنید توسط زمین بلعیده خواهید شد. هیجان انگیز نیست؟ شهربازی های اروپا و آمریکا کیلویی چند؟

www.chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>