...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۱۰ آبان ۱۳۹۴

شما همان دلستر بخورید

رضا ساکی

جو خبرهای امروز به شدت سیاسی است. یعنی آقایان ناطق نوری، علی مطهری، محتمشی‌پور و باهنر حرف‌هایی زده‌اند که بعضا تند و تیز هستند و درباره چیزهایی مثل تندروها، برجام، انجمن حجتیه، انتخابات مجلس و سال ۸۸ حرف زده‌اند که ما اصلا نمی‌دانیم این چیزها یعنی چه! اگر دوست دارید خودتان بروید بخوانید.

***

امروز جو به شدت اقتصادی هم بود. یعنی تقریبا همه روزنامه‌ها درباره دادگاه ب.ز نوشته‌اند و کار ما را کساد کرده‌اند. بخش مهم این دادگاه این جمله ب.ز بوده است که «دو میلیارد یورو برای من پول خُرد هم نیست.» داستان این دادگاه هم ربطی به ما ندارد، شکرخدا دو هزار تومان برای ما پول خُرد حساب می‌شود. این دادگاه برای ما مثل بازی فوتبال است که فقط اعصاب خردیش به ما می‌رسد. قراردادش را دیگران می‌بندند، پولش را آنها می‌گیرند و حرص‌ و جوشش می‌ماند برای ما. اصلا به ما چه.

***

اما از کی‌روش؛ درباره عملکرد خوب رحمتی در مقابل پرسپولیس گفته است: «افرادی که از بُعد شخصیتی مردود شوند هیچ شانسی با من ندارند، حتی اگر درون زمین استعدادشان را نشان دهند.» من خودم یک فامیل دارم که زیباترین زن را گرفت. آن قدر به چشم خواهری زیبا بود که تا مدت‌ها فکر می‌کردیم یک جور تکنولوژی جدید است اما بعد از یک سال طلاقش داد. آن فامیل‌مان می‌گفت حاضر بودم ۹۰ درصد زیبایی‌اش را نداشته باشد اما مهربان باشد. خلاصه این‌طوری.

***

خبر بعدی این که ایران به‌تازگی ۱۳ فروند بوئینگ خریده است که همه بالای ۱۵ سال کار کرده‌اند. یعنی به جای خوشخال شدن باید نگران باشیم. این‌ها همان طیاره‌هایی هستند که وقتی می‌پرند روی آسمان شرحه‌شرحه می‌شوند. خب خسته‌‌اند بیچاره‌ها. نیسان هم که نیسان است بعد از ۱۵ سال کم می‌آورد،‌ بوئینگ که جای خود دارد. البته از برجام که باعث شد به جای طیاره ۳۰ سال کار کرده، ۱۵ سال کار کرده وارد کنیم ممنونیم.

***

خبر آخر درباره گفته معاون وزیر دادگستری است که از قاچاق یک میلیارد دلاری مشروبات الکلی خبر داده است. درباره این خبر هم حرف‌هایی داشتم اما چون بچه اینجا نشسته است و سن شما هنوز قانونی نشده است و ممکن است با توضیحات بنده از راه به‌در شوید توضیح نمی‌دهم. شما همان دلستر بخورید تا به رشد استخوان‌هایتان کمک کند. / چیزنا دات آی‌آر chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>