...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

چیز ویژه


۱۵ شهریور ۱۳۹۵

فرهنگ واژگان متداول شهری گودالی به وسعت یک شهر

مسعود مرعشی

شهردار: نگه دارنده شهر، اموالش و هرچیزی که به شهر مربوط می شود، گونه ای محسن رضایی که کاندیدای بالقوه ریاست جمهوری است ، شهردار باید دانش کافی مدیریت شهری داشته باشد و می تواند دکتر، خلبان، سردار و یا همه اینها با هم باشد.
چاه: گودالی به شکل استوانه که به لطف مدیریت شهری هوشمندانه، در قسمتهای مختلفی از شهر به شکل سورپرایز شهروندان را غافلگیر کرده و آنها را به شکل «آش با جاش» در خود فرو می برد تا باعث ایجاد هیجان و شور در شهر شود.
شورای شهر: در کشور ما به نمایندگان منتخب مردم برای انتخاب شهردار و نظارت دقیق بر عملکردش گفته می شود. در کشورهای غربی اما مشتریان دائمی حراج های مصرفی و‌تملیکی را شورای شهر می نامند. نام دیگر صندوق بازنشستگی پیشکسوتان ورزش.
گاز انبر: وسیله‌ای است که به وسیله دو اهرم، عمل تمرکز نیرو بر یک نقطه معین را انجام می‌دهد، ابزاری که از دوجناح چپ و راست بر یک نقطه معین فشار می آورد و او را از عرصه انتخابات خارج می کند، استراتژی اشتباه
ماموران سد معبر: پرسنلی که از طرف شهرداری برای جلوگیری از سد معبر فعالیت می کنند، ماموران زحمت کشی که با دور بازوی ۹۰ و لطافت خاص خودشان برای مبارزه با سد معبر از سلاحهای سرد مانند قمه، چماق، شمشیر، تبر و… استفاد می کنند.
ضوابط شهری: قوانین و مقرراتی که رعایتش به انضباط شهر کمک می کند و عدم رعایتش به اقتصاد خانوار فرد رشوه بگیر.
رشوه بگیر شهری: شخصی که می تواند پویایی قوانین را به بهترین شکل به نمایش بگذارد. نوعی فرشته نجات که قوانین شهری مثل موم در دستان او نرم می شود. (از قطع درختان و طبقه اضافی و تغییر کاربری بگیر تا شل کردن کمربند سبز شهر)
تهران من حراج: نام فیلمی از گراناز موسوی، اخیرا تلاش های زیادی برای بازسازی این فیلم صورت گرفته است.

www.chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>