...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۴ بهمن ۱۳۹۴

قماربازی با تیم فوتبال امید

رضا ساکی

امروز را بیشتر درباره حواشی باخت تیم ملی امید می‌نویسم.

نادر فریاد‌شیران گفته است: «از اول معلوم بود این تیم به جایی نمی‌رسد.» از مایلی‌کهن هم پرسیده‌اند که چی شد که حذف شدید و او پاسخ داده است که مگر تیم ملی هم از فلان مسابقات حذف نشد؟ این نوع پاسخ‌گویی ما را به یاد یک نفر می‌اندازد. فقط یک نفر بود که سوال را با سوال جواب می‌داد. یعنی امثال این آدم‌ها هستند که وقتی می‌بازند بیشتر از وقتی که می‌برند خود را صاحب حق می‌دانند و به دیگران متعرض می‌شوند.
اصولا این دسته از آدم‌ها اهل قمارند. تیم امید را می‌‌گیرند به امید شکستن طلسم ۴۰ ساله‌اش اما آن طلسم را ۴۴ ساله تحویل می‌دهند. یعنی مملکت را می‌گیرند که درست کنند، خراب‌تر از قبل تحویل می‌دهند. البته اگر قمارشان می‌گرفت تا قرن‌ها از کول ملت پایین نمی‌آمدند. همین کادر فنی با این که لت‌وپار شده است و آبروی نداشته فوتبال زیر ۲۳ سال ایران را برده است باز دوقورت‌ونمیش باقی است و طوری عمل می‌کنند که انگار واقعا کی‌روش و فردوسی‌پور مقصر باخت بوده‌اند.

از سرخط خبرهای امروز هم کمی برایتان می‌گویم. البته اگر شما یک هفته پشت هم روزنامه بخوانید عمرا هفته دوم این کار را بکنید از بس همه چیز شبیه به هم است. یعنی یک روزنامه (به جز کیهان) را بخوانی انگار همه را خوانده‌ای. یعنی کافی است یک بار یک نفر در جایی بنویسد: «نفت ارزان شد، یک لیتر دوغ گران‌تر از یک لیتر نفت!» بعد شروع می‌شود، یکی پفک را با نفت مقایسه می‌کند یکی مرگ‌موش را مقایسه می‌‌کند. یکی خیارشور را مقایسه می‌کند و آن قدر مقایسه می‌کنند که حال خودشان بد بشود و بی‌خیال بشوند.
خلاصه که خبر مهمی که به درد طنز ما بخورد ندیدم جز خبر دعوا کردن و کشته شدن برخی طرفداران یک نامزد انتخاباتی در یکی از شهرهای کشور. یادش بخیر پدرم همیشه می‌گفت این قدر برای این پرسپولیس استقلال گلو پاره نکنید، اگر به خاطر یک بازی فوتبال سکته کنید کسی برایتان فاتحه نمی‌خواند و بازماندگان نمی‌دانند روی قبرتان چه بنویسند! بنویسند مرگ در اثر سکته برای فوتبال؟ حالا باز بارسلونا بود یک چیزی!

باقی بقای‌تان / چیزنا chizna.ir

یک دیدگاه

  1. اکبرچیز می‌گه:

    این محمد و اون محمود وجه اشتراک خیلی دارند،اختلافشون فقط تو یه “واو” هست. حدو limit اینارو بگیرن به سمت مثبت بی نهایت از اتوبان تهران قم میل می کنه…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>