...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۹ دی ۱۳۹۴

مردم تهران کک ندارند

رضا ساکی

تهران همچنان آلوده است و البته چون هوای آلوده، هوای تهران است این‌قدر خبرساز شده است وگرنه اگر هوای شهری دیگر بود این قدر حساس نمی‌شد. البته به هر حال تهران پایتخت است اما کاش از این به بعد برای همه شهرهای کشور این‌طوری عمل کنیم و واویلا سر بدهیم. البته من درباره آلودگی تهران به نتیجه‌ای رسیده‌ام که در پایان نوشته خدمت‌تان عرض می‌کنم.

زنگنه: برداشتن تحریم‌ها نان گروهی را آجر خواهد کرد.
این همه نان ما آجر شد حالا بد نیست این دوستان هم کمی آجر بخورند.

جراید: ورود ۱۰ فروند هواپیمای جدید خریداری شده تا پایان سال به کشور
بله همان طور که در متن خبر دید این هواپیماها جدید نیستند بلکه جدید خریداری شده هستند. البته خب امتحان‌شان را پس داده‌اند، نگران نباشید.

خبرگزاری‌ها: ۱۲۵ هتل مدرن در ایران ساخته می‌شود.
آن همه هتل که کلنگ‌شان خورد و ساخته نشدند چه؟ آنها هم جزو این ۱۲۵ هتل هستند یا چون دیگران آنها را کلنگ زده‌اند برای ما مهم نیست؟

روزنامه همدلی: معتادان خیابانی ده برابر شده‌‌اند.
مهم این است که معتاد آن هم به صورت متجاهر در شهرها نباشد، آمارش به ما مربوط نیست. آن چه به ما مربوط است دیده نشدن آنها و زشت نکردن فضای شهرهاست.

مرکز آمار ایران: سر زدن به موزه‌ها، فیلم دیدن در سینما، تماشای تئاتر، حضور در برنامه‌های فرهنگی فرهنگسراها، دیدن مسابقات ورزشی، رفتن به پارک‌ها و شهربازی‌ها و حضور در اماکن تاریخی. مرکز آمار ایران می‌گوید ایرانی‌های شهرنشین به صورت میانگین فقط ۹ دقیقه از وقت روزانه خود را صرف این تفریحات و به طور کلی هرگونه تفریح دیگری می‌کنند.
به جایش ما هر لحظه در حال بازدید مجازی از تاریخ و فرهنگ ایران هستیم و مهم‌تر از بازدید کردن از مراکز فرهنگی روزانه صدها جمله از اُرُد کبیر و کورش کبیر و داریوش کبیر منتشر می‌کنیم و واقعا فرصت نمی‌کنیم وقت بیشتری برای کارهای دیگری بگذاریم.

اما آن چه که من درباره آلودگی هوای تهران دریافته‌‌ام این است که تهرانی‌ها دیگر کک ندارند. اگر کک داشتند این طوری نمی‌شد. متاسفانه سبک زندگی غلط باعث شده است که کک در زندگی ما نباشد و دیگر کک‌مان از مسایل نگزد. همین الان که هوای تهران در هشدار قرمز است باز ترافیک هست و کک خیلی‌ها نمی‌گزد و با ماشین شخصی وارد خیابان شده‌اند. به نظرم برای رفع آلودگی هوا باید کاری کرد که کک مردم تهران را بگزد.

باقی بقای‌تان / چیزنا دات آی‌آر chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>