...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۱۴ دی ۱۳۹۴

مناظره درباره عشق

رضا ساکی

امروز نه می‌خواهم از داستان سفارت‌سوزى برایتان بگویم و نه از حواشی انتخابات و نه از اخبار روز. حرف امروز من درباره آنهاست که دست مسی را از پشت بسته‌اند و رونالدو را درس می‌دهند. البته منظورم از رونالدو آن رونالدوی برزیلی بارسلون است نه این رونالدو.
این روز‌ها خبرهای متعددی درباره زیاد شدن طلاق بین زوج‌های دهه هفتادی یا اواخر دهه شصتی منتشر می‌شود و گویا این طوری است که برخی بعد از یک هفته زندگی مشترک طلاق گرفته‌اند. دیشب در جمعی بودم که یکی از این تازه‌طلاق‌گرفته‌ها آنجا بود و با افتخار درباره طلاق دادن زنش حرف می‌زد. من کاری به کار جوان خام تازه طلاق گرفته نداشتم تا اینکه حرف‌هایش را به اینجا رساند که‌‌ همان بهتر که طول نکشید و طلاق گرفتیم و مثل بقیه بچه پس نینداختیم! اینجا بود که تابی به سیبیل دادم و گفتم: باز نسل ما که بعد از ده دوازه سال زندگى می‌روند طلاق می‌گیرند نه شما که هنوز سیفون مستراح خانه کشیده نشده از هم زده می‌شوید. این را که گفتم پاسخ داد: شما جنایت کارید که یک بچه پس می‌اندازید و بدبختش می‌کنید ما هر چه بکنیم فرزند طلاق تحویل جامعه نمی‌دهیم. خلاصه بحث بالا گرفت و یکی من گفتم و یکی او گفت و آخر سر مثل سریال‌های تلویزیون به این نتیجه رسیدیم که طلاق کلا بدکوفتی است و آدم‌ها باید بلد باشند با هم زندگی کنند.
آخرهای مهمانى که کاملا صلح کرده بودیم به او گفتم: ولی یک چیز را قبول کن هیچ نسلی مثل نسل شما نیست که چند سال با یکی باشد و بعد در کسری از ثانیه رونالدووار به راست نگاه کند و به چپ پاس بدهد. گفت قبول دارم ولی شما هم الکی هی به پای یک نفر می‌نشینید. این را گفت باز دعوا شروع شد. تا خود صبح بحث کردیم.

باقی بقایتان / چیزنا chizna.ir

5 دیدگاه

 1. Kamyab می‌گه:

  تا جایی که یادمه رونالدینیو بود که یه سمت رو نگاه میکرد و به یه سمت دیگه پاس میداد نه رونالدو :)
  با تشکر.

 2. محمد می‌گه:

  اقا رضا اونی که راست نگاه میکرد و به چپ پاس میداد رونالدینیو بود ها:|

 3. حمید می‌گه:

  و جالبت این دعوای شما اوایلی های دهه شصتی با دهه ی هفتادی ها و به قول شما اواخر دهه ی شصتی هاست که فکر می کنم انقدر این محدوده ی زمانی رو کوچکش کنی که متولد سال شصت هم پرت بشه دهه ی ۵۰٫ والا با این رونالدینیوهاتون.
  باتشکر

 4. مهسا می‌گه:

  جوان خام! به پسر فقط می گن جوان! چرا فقط پسرها جوان هستند؟ مثل شباب عربها

  • farshad می‌گه:

   مگه ایشون گفتن فقط پسرا جوونن؟هم پسرا جوونن هم دخترا پس هم به پسرا میشه گفت جوان هم به دخترا که تو این متن چون مورد پسر بوده برداشت اشتباه کردید وگرنه اگه مورد دختر بود هم میگفتن جوان خام!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>