...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۱ شهریور ۱۳۹۵

همه داداچا!

پویان فراستی

هفته گذشته یک خبرگزاری معلوم الحال اعلام کرد که در ایران روزانه یک میلیون نفر به باشگاه می روند.
این واقعیت نشان از روحیه جوانمردی ما ایرانیان دارد که تا این اندازه برای سلامتی و تندرستی ارزش قائل هستیم. خسته نباشید دلاوران، خدا قوت پهلوانان؛ اما سوال اینجاست که اگر واقعا روزانه یک میلیون نفر در ایران ورزش می کنند پس چرا انقدر شخصیت های برجسته زیاد است؟ با این وضعیت شکم ها و قیافه ها ایران طعنه ای به جزیره آدم خوارها می زند! پس این یک میلیون نفر در باشگاه چه کاری انجام می دهند؟
واقعیت اینجاست که غربی ها دوباره از ما رودست خوردند و نشان دادند که از ایرانیان شناختی ندارند، اما بنده برای تنویر افکار عمومی (باور کنید خیلی دوست داشتم یکبار این جمله را به کار ببرم) دست به افشاگری می زنم تا با دلاوران ایرانی باشگاهی آشنا شوید:
۱٫بزرگترن گروه ورزشکاران باشگاهی آن دسته از مردانی هستند که قرار است از «شنبه» رژیم بگیرند و ورزش کنند. طرف از زمان نامزدی به همسر آینده اش گفته است: ببین من هیکلم اینطوری نبود الانم اینطوری نمی مونم بزار کارهای عروسی تموم بشه من از شنبه می رم باشگاه!
اما متاسفانه تا خرش از پل گذشت تمامی قول و قرارها از جمله شعار «ورزش، شادی، زندگی» را فراموش کرده است و الان فقط شادی می کند و با این که سی سال از زندگی مشترکش می گذرد روز به روز بیشتر شبیه خرس می شود و وقتی همسرش شادی اعتراضی هم می کند می گوید: من از شنبه باشگاهم!
۲٫ دسته دوم کینگ های بیکار و پرنسس های بابا هستند که از سر بیکاری به باشگاه می روند تا برای اینستاگرام عکس بگیرند. من که کتف پدرمم نیستم که پولی به من بدهد اما مثل اینکه پرنسس و شاهزاده ها صرف بودنشان از ددی جون پول می گیرند به حساب باشگاه بریزند روزانه چندتا عکس با زیرپوش اعتماد به نفس می گیرند و بعد هم خیلی اشرافی و شاهپسند طور استیک و آب کرفس می خورند در آخر هم وقتی پولشان تمام شد به بابایی مسیج می دهند: «مرسی که هستی!» و دوباره حساب پر می شود
۳٫ جماعت دیگر ورزشکاران فصلی هستند که اول هر تابستان و ماه هایی که قرار است در خیابان رژه بروند به باشگاه سرازیر می شوند و تمام تلاش خود را می کنند تا با هورمون اسب آبی و شیر دریایی خود را بسازند و بعد از این که عکس هایی برای مخاطب خاص خود گرفتند تا یک سال نتیجه آن چند ماه را درو می کنند!

۴٫ گروه آخر معروف به «داداچ های باچگایی» هستند این عزیزان نهضت گل اندامی را زنده نگاه داشتند. اکثر افراد این گروه یک روز عصر اتفاقی وارد باشگاه محل خود شدند ودیگر از آن خارج نشدند. قوت غالب این بزرگواران سفیده تخم مرغ و فیله آبپز مرغ است. معمولا این افراد خیلی با یکدیگر حال می کنند و با لباس هایی که حداقل ۵ سایز از خودشان کوچکتر است در انظار ظاهر می شوند و اوج آرزویشان این است که حداقل یکبار قبل از مرگ این فرصت برایشان فراهم شود که به کسی در باشگاه بگویند: داداچ داری اشتباه می زنی

www.chizna.ir

یک دیدگاه

  1. Mahtab می‌گه:

    شادی رو خوب اومدی!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>