...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

چیز امروز


۶ اسفند ۱۳۹۴

همه مزایای واردات نفر

شهرام شهیدی

یکی از کاندیدا‌ها اعلام کرده عده‌ای در جلسات سری تصمیم گرفتند در روز انتخابات جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر را از روستا‌ها به تهران بیاورند و بودجه‌ای هم برای آن در نظر گرفتند. خب به نظر من این کار نه تنها کار بدی نیست خیلی هم حسن دارد. چون:
– اولا معلوم می‌شه خدا را شکر هنوز بخشی از جمعیت این کشور در روستا زندگی می‌کنند و برای همیشه روانه شهر‌ها نشده‌اند.
– با جابجایی این همه مسافر جاده‌های کشور برای نوروز تست می‌شود تا معلوم شود میزان تصادفات و خرابی خودرو‌ها و آمادگی پلیس راه در چه حدی است.
– این جابجایی به افزایش اشتغال کمک می‌کند. جابجایی این همه آدم نیاز به راننده، آشپز، پلیس راه، مکانیک، لیدر تور، دکتر و پرستار، مکانیک سیار و… دارد.
– ورود این جمعیت به تهران باعث کاهش تخلفات راهنمایی و رانندگی و دیگر تخلفات در شهرهای دیگر می‌شود چون با کاهش جمعیت در آن مناطق، میزان جرم کاهش می‌یابد.
– این همه آدم بالاخره غذا می‌خواهند. بنابراین آمار فروش فلافل و همبر دو نونه و ساندویچ اولویه و شاید هم اندکی آمار فروش ساندویچ مغز بالا خواهد رفت.
– کار و کاسبی فعالان حوزه تخلیه چاه و لوله بازکنی هم سکه می‌شود.
– بعد از بازگشت این عده و خروجشان از تهران دولت می‌تواند این آمار را به نام خودش ثبت و ادعا کند موفقیت چشمگیری در طرح تمرکززدایی از پایتخت داشته است. / چیزنا chizna.ir

یک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>