...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

چیز امروز


۲ دی ۱۳۹۴

همه چیزای طلاق

شهرام شهیدی

اعلام شد هر ساعت هجده طلاق در کشور ثبت می‌شود، این یعنی:
– آدم وقتی صبح از خانه زد بیرون و رسید به محل کارش باید روزی چند بار با همسرش تماس بگیرد و استعلام کند ببیند هنوز همسر قانونی هستند یا در این فاصله از هم جدا شده‌اند.
– آدم نگران سال‌های کبیسه می‌شود. سالهای کبیسه به خاطر یک روز اضافه‌تر آمار طلاق را افزایش می‌دهد. کار‌شناسان یکی از بهترین روش‌های کاهش آمار سالانه طلاق را کاهش روزهای سال می‌دانند. به نحوی که مثلا یک سال به یکصد و هشتاد روز محدود شود.
– وقتی شما می‌روید سینما در فاصله خاموش شدن چراغ‌ها و شروع فیلم تا روشن شدن چراغ‌ها و تیتراژ پایانی، سی‌و‌هشت نفر از هم جدا شده‌اند. نگویید در فیلم دو ساعته چرا ۱۸ نفر جدا نمی‌شوند؟ مو لای درز آمار ما نمی‌رود. در آمار آمده ساعتی ۱۸ طلاق که به عبارتی می‌کند ساعتی ۳۶ نفر جدا شده!
– نیمه دوم سال که ساعت‌ها را یک ساعت عقب می‌کشیم در اصل ۱۸ مورد طلاق به آمار اضافه کرده‌ایم. بیخود نبود بعضی‌ها با عقب جلو کردن ساعت‌ها این قدر مشکل داشتند.
– با این سرعتی که در ازدواج‌ها رخ می‌دهد به زودی شاهد پدیده جالبی خواهیم بود و زوجی که هنوز ازدواج نکرده‌اند ساعت طلاقشان فرا رسیده!
– با این افزایش تصاعدی آمار طلاق در کشور شاید مجبور شویم به زودی زوج وارد کشور کنیم که رکوردمان مخدوش نشود! / چیزنا دات آی‌آر chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>