...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۳ آذر ۱۳۹۴

پوتین و روحانی بدون مترجم

رضا ساکی

دیروز آقای پوتین وارد تهران شد و در اجلاس بزرگ گازی شرکت کرد یعنی بعد از مدت‌ها که فقط ما به ونزوئلا می‌رفتیم و ونزوئلا به ما می‌رفت دیروز یک اجلاس بزرگ در تهران برگزار شد که واقعا اجلاس بود و مهم بود. البته اهمیت این اجلاس در فضای مجازی به عکس‌هایی از ماشین پوتین و هواپیمای پوتین ختم شد.
دیروز به مناسب همین اجلاس مدارس منطقه‌های یک و دو و سه تهران تعطیل بودند اما از آنجایی که ایرانی جماعت عاشق تعطیلی است آموزش‌وپرورش امروز را با یک اطلاعیه آغاز کرد و گفت: «مدارس شهرتهران سه‌شنبه تعطیل نیست»، یعنی تا آخر هفته باید دنبال دانش‌آموزان کشور باشد که باباجان اجلاس یک‌روزه بود و تمام شد، برگردید سر کلاس‌تان!
از حاشیه‌های دیگر اجلاس گازی تهران، استقبال رسمی حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان از پوتین، رئیس جمهور روسیه بود. خبرگزاری‌ها نوشتند: گفتنی است که این دیدار و گفت‌و‌گوی صمیمانه بدون مترجم انجام شد.
قبلا البته برخی رفقا بدون مترجم دوکلمه با مددف سلام و علیک کردند که همان طور که فیلمش هست شش غلط املایی، تلفظی و دستوری داشتند.

اما برویم سراغ دیگر خبرهای امروز:

وزیر راه و شهرسازی: کالایی شدن انسان در مسکن مهر حتی در چین و روسیه انجام نشده است.
اگر دولت‌مردان قبلی می‌دانستند کالایی شدن انسان در مسکن مهر حتی در چین و روسیه انجام نشده است حتما روی آن تبلیغ می‌کردند. لابد می‌گویید چرا باید بر روی ضعف خود تبلیغ کنند؟ خب شاید شما آن دوره را یادتان رفته اما در آن دوره مهم این بود که کارهایی بکنیم که جاهای دیگر جهان نشده باشد. خوب و بد کار مهم نبود.

کاپیتان تیم ملی فوتسال زنان ایران که به دلیل مخالفت همسرش از حضور در جام ملت‌های آسیا بازمانده بود، همراه با تیم ملی عازم تورنمنت جهانی در گواتمالا شد. به گفته خودش این سفر با اجازه دادستانی امکا‌ن‌پذیر شده است.
جز این که بگوییم دادستان دوستت داریم چیزی نمی‌توانیم بگوییم.

اینجا تا شب به‌روز می‌شود. هی بروید هی برگردید. / چیزنا دات آی‌آر chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>