...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

چیز ویژه


۸ مهر ۱۳۹۵

چرا حقیقت را نمی گوییم؟

آیدین سیارسریع

حسن روحانی رئیس جمهور مملکت در سفرش به استان قزوین گفت: ببینید که تمام کشورهایی که تولیدکننده و صادرکننده نفت بودند، به خاطر اُفت شدید قیمت نفت در یک‌سال و چند ماه گذشته، دچار چه مشکلات عظیمی شده‌اند. در ونزوئلا، تورم به ۴۸۵ درصد رسیده در عرض یک‌سال و چندماه و اجناس ۵ برابر شده است. عربستان سعودی در روزهای اخیر به‌خاطر شرایط اقتصادی و کاهش قیمت نفت حقوق همه کارمندان دولت را کاهش داده است. همچنین عربستان در سال گذشته ۱۰۰ میلیارد دلار کسری بودجه داشت و از ذخایر گذشته خود برای اداره کشور استفاده کرد. چرا بزرگان کشور، نویسندگان، صدا و سیما و روزنامه‌ها، واقعیت ایران را به مردم نمی‌گویند؟

عرض شود که از آنجایی که دکتر عزیز ما از نویسندگان و روزنامه ها در میان سوالشان نام برد بنده خودم را موظف می دانم که به نوبه خود پاسخ دهم که چرا ما واقعیت ایران را نمی گوییم.

اولا) حقیقت تلخ است آقای روحانی. گفتن تلخی ها چه فایده ای برای مملکت دارد؟ شما که خودتان دبیر شورای امنیت ملی بودید چرا تشویق به سیاه نمایی، نشر اکاذیب، اقدام علیه امنیت ملی و ایجاد ترافیک می کنید!؟

ب) گفتن واقعیت دردسر دارد. ما دیدیم یک نفر هشت سال دروغ گفت و جواب هم گرفت. چرا ما راستش را بگوییم؟

ج) یک نفر از دوستان واقعیت ایران را هم نه، فقط واقعیت تهران را نوشت و بیان کرد، دوستان فن خشم باقر را روی این جوان پیاده کردند و الان دارد به جای املاک نجومی دنبال وثیقه های نجومی می گردد. حالا چه کاری است بیاییم واقعیت ایران را بیان کنیم؟ مردانگی کنید و به بیان واقعیت علی آباد کتول رضایت دهید!

د) والله این همه روزنامه و سایت و… دارند می گویند دولت چقدر خوب و قشنگ و پر از دستاورده. اگر منظور از حقیقت این است که خب دارند می گویند دیگر. حالا چه فرقی می کند صداوسیما این دستاوردها را نشان بدهد یا ندهد؟ صداوسیما تبلیغ فیلم می کند آمار فروش فیلم یکهو می کشد پایین، آنهایی هم که توی سالن نشسته اند بلند می شوند می آیند بیرون. گفتن یا نگفتنش زیاد توفیر ندارد. بزرگان کشور هم که… به ما چه اصلا؟ آقای روحانی خودتان حقایق را بگویید. ما هم از پشت با دو انگشتی همراهی می کنیم.

www.chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>