...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

چیز امروز


۱۰ بهمن ۱۳۹۴

چگونه یک مجسمه را بپوشانیم

شهرام شهیدی

– دوستان عزیز و همشهریان رُمی من درود. به اولین جلسه هم‌اندیشی پیدا کردن راهکاری برای پوشش مناسب مجسمه‌های عزیزمان خوش آمدید. همان طور که مستحضرید رییس جمهور ایران به زودی از این محل دیدار می‌کند و ما باید برای فروش محصولات خود لجبازی را کنار بگذاریم و بچه‌های خوبی باشیم. بنابراین از شما درخواست می‌کنم یک بار هم شده بدون شوخی کردن و خیلی جدی موضوع را بررسی کنید و راهکارهایتان را ارائه دهید.
– ممنونم از پائولوی عزیز. من فکر می‌کنم بهترین کار خارج کردن مجسمه ها از این محل است.
– اما لئوناردو جان این کار هم خیلی هزینه‌بر و زمان‌بر است و هم ممکنه مجسمه‌های دوست‌داشتنی‌مان آسیب ببیند.
– خب ببیند. بدلش را از چین وارد می‌کنیم و کسی نمی‌فهمد. در عوض کلی قرارداد با ایران می‌بندیم.
– من راه بهتری دارم پائولو . به نظرم روی مجسمه‌ها لباس نقاشی کنیم.
– فکر بدی نیست اما رنگ به مجسمه‌های تاریخی ما آسیب می‌زنه.
– خب از گوچی دعوت کنیم به جای این که تن مدل‌هایش لباس کند یک فشن‌شوی تاریخی برپا کند و شوی لباس زیر بگذارد. این طوری هم کار هنرمندانه‌ای کرده‌ایم و هم مجسمه‌ها دیگر لخت و عور نیستند.
– خوب فکریه مارکو. اما من می‌ترسم خود لباس‌ها هم منکراتی باشند. بعد مشمول شعر آن شاعر پارسی می‌شیم که دو کس سعی کردند ولی بیهوده. یک همچین چیزهایی.
– یک فکر بکر کردم. حتما شما هم مثل من می‌دانید که در ایران خیلی از سایت‌ها فیلتر است. برای این که خیلی عادی جلوه کند علامت «این سایت فیلتر است» را برداریم و آن را بدهیم اندازه مجسمه چاپش کنند و بکذاریم جلوی مجسمه. خیلی شیک و مجلسی برگزارش کرده‌ایم.
– به جای این کارها به دزدان مجسمه تهران که چند سال پیش هر چه مجسمه در تهران بود را شبانه می‌دزدیدند گرا بدهیم کسی مواظب مجسمه‌ها نیست. بیایند با هزینه خودشان مجسمه‌ها را ببرند. بعد که بازدید تمام شد بازداشت‌شان می‌کنیم و چند تا اعتراف ملس هم ازشان می‌گیریم که روز مبادا شاید به دردمان خورد.
– روبرتو از پت و مت هم می‌شه کمک گرفت‌ها.
– نه پائولو. خودمان از پت و مت، همینه‌تر هستیم. شما غصه نخور ببم جان. / چیزنا chizna.ir

2 دیدگاه

  1. نگار می‌گه:

    با سلام جناب شهیدی ضمن تشکر فروان از شما به خاطر متن ها ی زیبا و توانایی بسیار شما در نوشتن شایان گفتن است این متن یکی از زیبا ترین اثار شما بود. با ارزوی سلامتی و موفقیت برای شما.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>