...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۱۷ بهمن ۱۳۹۴

گور پدر لایک

رضا ساکی

فضای مجازی و اینترنت ضدبرخی چیزهاست. یعنی بعضی چیزها در فضا قابل هضم نیست و همه علیه‌اش موضع می‌‌گیرند و شما اگر بخواهید برخلاف این جریان چیزی بنویسید بیچاره می‌شوید. مردم اصولا در فضای مجازی بیشتر سعی می‌کنند چیزی بنویسند که مورد پسند اعضای فضای مجازی باشد، یعنی کلیشه‌های فضای مجازی را رعایت می‌کنند و اغلب نظر و اعتقاد خودشان را پنهان می‌کنند. مثال می‌زنم. مثلا در فضای مجازی دید خوبی نسبت به سینمای مسعود ده‌نمکی وجود ندارد و کلیشه و فکر رایج این است که او بلد نیست فیلم بسازد. این جریان نسبت به سینمای ده‌نمکی آن قدر قوی است که تقریبا آدم باید مغز خر خورده باشد که بنویسد که از فلان فیلم ده‌نمکی خوشم آمد چون کاربران نابودش می‌کنند.
اما شما اگر یک بار از فیلم ده‌نمکی واقعا خوش‌تان آمد چه می‌کنید؟ به هر حال سلیقه است. جلوی گریه را می‌شود گرفت اما شما که نمی‌توانید جلوی خنده‌تان را بگیرید. مثلا اگر با دیدن رسوایی و یا اخراجی‌ها خندیدید جرات می‌کنید بنویسید که خوشم آمد و خندیدم یا همراه با بقیه فریاد می‌زنید که سینمای ده‌نمکی مزخرف است؟
من خودم همین چند روزه یک بار نوشتم که سریال کیمیا را می‌بینم و خوشم می‌آید و پای حرفم هم ایستادم. البته هنوز برخی دارند نظر می‌گذارند که از شما بعید است و شما دیگر چرا و ناامید شدیم از شما و… یعنی آدم می‌کُشتم بهتر بود تا این که بنویسیم از کیمیا خوشم می‌آید. خلاصه که مرد و زن باشید و حرف و عقیده و نظرتان را بنویسید و سر حرف‌تان هم بایستید. همیشه برخی هستند که مخالفت می‌کنند، به آنها توجه نکنید و سعی کنید با خودتان روراست باشید، همیشه برای خودتان و دل خودتان بنویسید، گور پدر لایک!
باقی بقای‌تان / چیزنا chizna.ir

4 دیدگاه

 1. اکبر چیز می‌گه:

  از همین جا برای پدر لایک فاتحه می خونیم اصن گوره ننش این لایک گور به گور شده ی ولد چموش رو آقای ساکی به لایک بگو اگه درساشو نخونه آمپولش می زنی …

 2. محسن می‌گه:

  یه همچین جماعتی هسیم ما یک وقت که از آرژانتین میبازیم اولش عشق میکنیم و جشن میگیریم بعد هرجور شده ردِ داور رو میگیریم و از خدمت اهل بیتش به در میاییم!
  سر زایتسف بیچاره و مسی و…این اواخر تیم فوتبال ژاپن هم به همین نحو… برای خودمان لایک میذاریم !اخه ما ردای فرهنگی تاریخی داریم و برای خودمان در تمدن صاحب کرسی هستیم.اصلا آن دستمالی که برایش قیصریه به آتش کشیده شد گویا از جنس همین لایک امروزی بوده باشد.
  وطنم پاره تنم…..

 3. مهدي می‌گه:

  الان دقیقا یک ربعِ ساعتِ به روش م.فراستی گونه دارم فکر میکنم که از کجای سریال (دقیقاً کجاش) خوشتون اومده! روند فرسایشیِ فارسی وان مانندش؟ از ریتم افتادن زیادش همانند لاک پشت نوتردام تو قسمتهای پایانی؟ دیالوگ های کلیشه ایش ( من تورو تنها نمیزارم،همیشه منتظرت میمونم،همیشه ؛ با مقداری اشک و بغض به مقدار کافی) ؟بازی شاهکار و در عین حال پیاز خرد کنی بازیگراش ؟گریم فوق العاده و ماشین زمانیِ بازیگرا ؟ گاف های ماشین های لوکسِ امروزی در دهه آریا و نُوا و پیکان ؟ یا اون پایان بندی افتضاح که از سرِ ناچاری به بیننده بیچاره بخت برگشته سپرده شد؟بعله ، گورِ پدرِ شعورِ بیننده!

 4. مهدی می‌گه:

  توی یه دوره ی سنی بعضی وقتها تایید شدن مهمتر از درست بودن اصل قضیه س :)
  ولی خداییش کیمیا نگاه میکنی 😐

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>