...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۱۴ آبان ۱۳۹۴

یعنی خاک بر سرم چه توقعاتی؟

رضا ساکی

امروز را با گفته آقای رئیس‌جمهور آغاز می‌کنیم که گفته‌اند: «نباید عده‌ای با کلمه نفوذ بازی کنند.» پس حرف رئیس‌جمهور را گوش می‌دهیم و با کلمه نفوذ بازی نمی‌کنیم و می‌رویم سراغ خبر بعدی.

***

رئیس‌جمهور همچنین گفته‌اند :«ایام تاریخی نباید مورد سوءاستفاده برخی جناح‌ها قرار بگیرد». یعنی نه با کلمه‌ها بازی کنیم و نه از چیزی سوءاستفاده کنیم. نشد که! بالاخره عالم سیاست هم حاشیه می‌خواهد. نان گاهی در حاشیه است.

***

خبر بعدی از ردپا حکایت دارد. رئیس دیوان عدالت اداری خبر داده است: «ردپای برخی مدیران دولتی در ساخت‌وسازهای غیرمجاز». عجیب است که ردپا از خودشان به جا گذاشته‌اند. قبلا فقط از روی ردی که بر طبیعت به جا می‌گذاشتند دستگیر می‌شدند. مثلا کم‌کم گردنه حیران که از درخت خالی می‌شد متوجه می‌شدیم برخی مشغول خوردن هستند.

***

دیروز متوجه شدیم این کی‌اف‌سی که به تهران آمده آن کی‌اف‌سی نیست. این کی‌اف‌سی تقریبا تقلبی است و غذا خوردن در آن مثل این است که با قایق عازم استرالیا باشی و وسط اقیانوس نان و پنیر سق بزنی.

***

خبر بعدی درباره حرف‌های آقای امین تارخ است که گفته‌اند: «برخی سینماگران از دختران برای بازیگری توقعات دیگری دارند». یعنی خاک بر سرم چه توقعاتی؟ یعنی ممکن است آن چه که سال‌هاست شنیده‌ایم واقعیت داشته باشد؟ آیا من هم درز بگیرم حرف‌‌هایم را بهتر نیست؟ پس خفه می‌شوم.

***

خبر بعدی درباره استقبال نکردن وام اولی‌‌ها از وام ۸۰ میلیونی مسکن است. بنده الان وضعم به گونه‌ای است که از وام یک میلیون تومانی هم استقبال نمی‌کنم چون می‌دانم می‌افتم زندان. بعد انتظار دارید بروم ۸۰ میلیون وام بگیرم ابد بخورم؟

***

راستی من امسال در مراسم هالووین شرکت نکردم. می‌گویم یه وقت زشت نباشد جلوی مردم. ها؟ / چیزنا دات آی‌آر chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>