...

لطفا تاریخ را انتخاب نمایید

۲۳ آذر ۱۳۹۴

Dubsmash بزن روشن‌شی!

شهرام شهیدی

تنها چیزی که عمه‌خانمِ مرا زنده و سرپا نگهداشته Dubsmash است. یعنی بنده‌خدا را رو به قبله خوابانده بودند و داشتند در مورد نحوه تقسیم ارثیه ایشان عزادارانه گفتگو می‌کردند که یکی از نوه‌های شیر پاک خورده یکی از بی‌شمار هنرمندی‌های اجرا کرده‌اش در اپلیکیشن Dubsmash را برای عمه خانم پخش کرد. از آن لحظه گل از گل عمه جان شکفت و ایشان را تبدیل کرد به ستاره بی‌چون و چرای ِ Dubsmash!
عمه جان ابتدا از بستر بیماری قیام کرد و بدو بدو رفت توی اتاق خواب (بعضی وقت‌ها فکر می‌کنم چقدر فیلم‌های ایرانی به فیلم‌های هالیوودی ارجحیت دارد. فکر کنید اگر قرار بود اتفاقات توی اتاق خواب در حین تعویض لباس عمه خانم فیلمبرداری و پخش شود میزان استفاده از قرص‌های ضد تهوع چقدر افزایش می‌یافت). لباس عروسی دختر عمویم را که هنوز کوک داشت و نهایی نشده بود را تنش کرد – که البته به خاطر یکی نبودن ابعاد عمه و دخترعمو خساراتی هم به لباس وارد شد – بعد دوان دوان آمد و تبلت نوه شیر پاک خورده را گرفت و آهنگ جدید چاووشی را پخش کرد و جلوی دوربین تبلت، گوشی تلفن پدرم را از دستش قاپید و برای کسی که پشت تلفن بود با چهره‌ای مغموم خواند: رفیقم کجایی؟… دقیقا کجایی؟
البته کاش شیرین‌کاری‌ها به همین جا ختم می‌شد. عمه جان در مرحله بعد چند شاخه گل را گرفت دستش و هنگامی که صدای جواد خیابانی را پخش می‌کرد که: گل… گل… گل…، گل رز و گل مریم و گل گلایل را گرفت جلوی دوربین تبلت و وقتی خیابانی با شرمندگی فهمید اشتباه گزارش کرده و گفت: نه گل نمی‌شه! عمه جان با چهره‌ای بغض کرده و لب ورچیده گل‌ها را جلوی دوربین پرپر کرد.
در صحنه بعدی آهنگ آرش را پخش کرد که ددم وای… یعنی شما فکر می‌کنید رفتارهای عمه خانم حین پخش آهنگ تکون بدهٔ آرش قابل توضیح یا به اشتراک گذاشتن است؟ جوری این اعمال عمه خانم باید ممیزی شود که نه از تاک و نه از تاک‌نشان اثری باقی نماند.
خلاصه الان تا در موتورهای جستجو سرچ کنید کلیپ‌های عمه خانم به عنوان نماد Dubsmash بالا می‌آید و امید به زندگی روز به روز در ایشان بیشتر دیده می‌شود. خودش می‌گوید به زودی با ابتکارهای جدیدی دنیا را متعجب خواهد کرد و همه عموزاده‌ها و نوه و نتیجه‌ها را هم در کلیپ‌هایش بازی می‌دهد، طوری که شوهای هندی بروند جلو بوق بزنند! / چیزنا دات آی‌آر chizna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>